Встреча Энгина с поклонниками Новая 22.02.2017

Изображение

Модераторы: Любаша, Екатерина

Сообщение
Автор
Аватара пользователя
Любаша
Сообщения: 30298
Зарегистрирован: 21 апр 2015, 20:01
Репутация: 22455
Контактная информация:

Встреча Энгина с поклонниками Новая 22.02.2017

#151 Сообщение Любаша » 26 фев 2017, 15:34

Не могу не нести)))
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображение
Seni özlemek istemiyorum ben,
Ben seni yaşamak istiyorum.

Аватара пользователя
Марина Влади
Сообщения: 21567
Зарегистрирован: 21 апр 2015, 21:17
Репутация: 19966
Откуда: г.Жуковский, Московская обл.
Контактная информация:

Встреча Энгина с поклонниками Новая 22.02.2017

#152 Сообщение Марина Влади » 26 фев 2017, 19:48

Любаша писал(а):Источник цитаты Не могу не нести)))

Неси, Любаша, неси! И, фас и профиль! :345:
ИзображениеИзображение

Аватара пользователя
Марина Влади
Сообщения: 21567
Зарегистрирован: 21 апр 2015, 21:17
Репутация: 19966
Откуда: г.Жуковский, Московская обл.
Контактная информация:

Встреча Энгина с поклонниками Новая 22.02.2017

#153 Сообщение Марина Влади » 26 фев 2017, 21:11

Комментарий к фото: Со всеми одинаково сладкий

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображение

Аватара пользователя
Марина Влади
Сообщения: 21567
Зарегистрирован: 21 апр 2015, 21:17
Репутация: 19966
Откуда: г.Жуковский, Московская обл.
Контактная информация:

Встреча Энгина с поклонниками Новая 22.02.2017

#154 Сообщение Марина Влади » 26 фев 2017, 21:21

Изображение
ИзображениеИзображение

Аватара пользователя
Любаша
Сообщения: 30298
Зарегистрирован: 21 апр 2015, 20:01
Репутация: 22455
Контактная информация:

Встреча Энгина с поклонниками Новая 22.02.2017

#155 Сообщение Любаша » 26 фев 2017, 22:08

Марина Влади писал(а):Источник цитаты Со всеми одинаково сладкий

Как Энгин полюбил делать селфи...))) А помните, госпожа Дурак была удивлена, что он вообще его умеет делать)))))
ИзображениеИзображениеИзображение
Seni özlemek istemiyorum ben,
Ben seni yaşamak istiyorum.

Аватара пользователя
Лидия
Сообщения: 18763
Зарегистрирован: 22 апр 2015, 00:34
Репутация: 11621
Откуда: Владивосток край света ..
Контактная информация:

Встреча Энгина с поклонниками Новая 22.02.2017

#156 Сообщение Лидия » 27 фев 2017, 07:19

Любаша писал(а):Источник цитаты Такой смешной с рюкзаком!)))

..С полным , видимо ему туда подарки сложили ..

Аватара пользователя
Лидия
Сообщения: 18763
Зарегистрирован: 22 апр 2015, 00:34
Репутация: 11621
Откуда: Владивосток край света ..
Контактная информация:

Встреча Энгина с поклонниками Новая 22.02.2017

#157 Сообщение Лидия » 27 фев 2017, 07:23

Любаша писал(а):Источник цитаты А помните, госпожа Дурак была удивлена, что он вообще его умеет делать)))))

:dntknow: ..Да наш Энгиша все на свете умеет делать .. :tc:



Аватара пользователя
Марина Влади
Сообщения: 21567
Зарегистрирован: 21 апр 2015, 21:17
Репутация: 19966
Откуда: г.Жуковский, Московская обл.
Контактная информация:

Встреча Энгина с поклонниками Новая 22.02.2017

#160 Сообщение Марина Влади » 28 фев 2017, 20:36

Изображение

Изображение
ИзображениеИзображение

Аватара пользователя
Лидия
Сообщения: 18763
Зарегистрирован: 22 апр 2015, 00:34
Репутация: 11621
Откуда: Владивосток край света ..
Контактная информация:

Встреча Энгина с поклонниками Новая 22.02.2017

#161 Сообщение Лидия » 01 мар 2017, 08:34

Какая замечательная встреча была у Энгиши и у поклонников , теплая , от всей души :gjwtkeq:

Аватара пользователя
Марина Влади
Сообщения: 21567
Зарегистрирован: 21 апр 2015, 21:17
Репутация: 19966
Откуда: г.Жуковский, Московская обл.
Контактная информация:

Встреча Энгина с поклонниками Новая 22.02.2017

#162 Сообщение Марина Влади » 03 мар 2017, 21:55

Новые

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображение

Аватара пользователя
Марина Влади
Сообщения: 21567
Зарегистрирован: 21 апр 2015, 21:17
Репутация: 19966
Откуда: г.Жуковский, Московская обл.
Контактная информация:

Встреча Энгина с поклонниками Новая 22.02.2017

#163 Сообщение Марина Влади » 03 мар 2017, 21:58

Вариации из нового.
Изображение
ИзображениеИзображение

Аватара пользователя
Лидия
Сообщения: 18763
Зарегистрирован: 22 апр 2015, 00:34
Репутация: 11621
Откуда: Владивосток край света ..
Контактная информация:

Встреча Энгина с поклонниками Новая 22.02.2017

#164 Сообщение Лидия » 04 мар 2017, 00:03

:gjwtkeq: Солнечный Энгин ..и подарками его одарили , скоро ему можно будет делать музей ..подарки от поклонников со всего мира , да подарки то какие памятные , со значением , от свей души ..

Аватара пользователя
Любаша
Сообщения: 30298
Зарегистрирован: 21 апр 2015, 20:01
Репутация: 22455
Контактная информация:

Встреча Энгина с поклонниками Новая 22.02.2017

#165 Сообщение Любаша » 05 мар 2017, 11:26

Друзья
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображение
Seni özlemek istemiyorum ben,
Ben seni yaşamak istiyorum.

Аватара пользователя
Любаша
Сообщения: 30298
Зарегистрирован: 21 апр 2015, 20:01
Репутация: 22455
Контактная информация:

Встреча Энгина с поклонниками Новая 22.02.2017

#166 Сообщение Любаша » 05 мар 2017, 11:33

Изображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображение
Seni özlemek istemiyorum ben,
Ben seni yaşamak istiyorum.

Аватара пользователя
marytza
Сообщения: 8370
Зарегистрирован: 28 ноя 2015, 00:45
Репутация: 4472
Контактная информация:

Встреча Энгина с поклонниками Новая 22.02.2017

#167 Сообщение marytza » 05 мар 2017, 12:32

нагрузила 3-ую папку с фотками... открываю 4-ую.. а может все еще невиденные появятся? ))

https://yadi.sk/d/Q0nqXjG43F4Tqh

фотки так и не пресмотрела, чтоб устранить повторения и оставить те, которые с самого лучшего качества...
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Аватара пользователя
marytza
Сообщения: 8370
Зарегистрирован: 28 ноя 2015, 00:45
Репутация: 4472
Контактная информация:

Встреча Энгина с поклонниками Новая 22.02.2017

#168 Сообщение marytza » 05 мар 2017, 13:20

Фанатки, которые присуствовали на встречу, сделали такое... танцевальное видео о самого Енгина, его роли и о их любовь к нему )))



Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Аватара пользователя
Марина Влади
Сообщения: 21567
Зарегистрирован: 21 апр 2015, 21:17
Репутация: 19966
Откуда: г.Жуковский, Московская обл.
Контактная информация:

Встреча Энгина с поклонниками Новая 22.02.2017

#169 Сообщение Марина Влади » 05 мар 2017, 15:17

marytza писал(а):Источник цитаты Фанатки, которые присуствовали на встречу, сделали такое... танцевальное видео о самого Енгина, его роли и о их любовь к нему )))

Очень классное, позитивное видео! Молодцы латиноамериканки! :bravo: :bravo: :bravo:
ИзображениеИзображение

Аватара пользователя
Любаша
Сообщения: 30298
Зарегистрирован: 21 апр 2015, 20:01
Репутация: 22455
Контактная информация:

Встреча Энгина с поклонниками Новая 22.02.2017

#170 Сообщение Любаша » 05 мар 2017, 18:55

marytza писал(а):Источник цитаты танцевальное видео о самого Енгина, его роли и о их любовь к нему )))

Зажигательное!!! Как не пуститься в пляс?))
ИзображениеИзображениеИзображение
Seni özlemek istemiyorum ben,
Ben seni yaşamak istiyorum.

Аватара пользователя
Марина Влади
Сообщения: 21567
Зарегистрирован: 21 апр 2015, 21:17
Репутация: 19966
Откуда: г.Жуковский, Московская обл.
Контактная информация:

Встреча Энгина с поклонниками Новая 22.02.2017

#171 Сообщение Марина Влади » 06 мар 2017, 00:21

Изображение
ИзображениеИзображение

Аватара пользователя
marytza
Сообщения: 8370
Зарегистрирован: 28 ноя 2015, 00:45
Репутация: 4472
Контактная информация:

Встреча Энгина с поклонниками Новая 22.02.2017

#172 Сообщение marytza » 07 мар 2017, 11:19

Рассказ с Латинской Америки о встречи на испанском и болгарском. Сделаем и на русском

Engin Akyürek Paraguay

A todos los seguidores:
Con la predisposición de siempre, sin animos de presumir, aclarando que no soy escritora, relató lo siguiente.
Una experiencia inolvidable
Miercoles 22 de febrero de 2017, medio día frio moderado en Estambul. Daisy de Puerto Rico, Dora de Argentina, Patricia de México, Elsa de Chile, Hasan nuestro guía y traductor Turco y yo Victoria de Paraguay , tratando de ubicar el lugar del encuentro de pronto lo encontramos. Un llamado Bulvar Café. El rostro de las chicas con ansias indescriptibles. El Sr. Alper una persona sería y a la vez sonriente nos recibe con amabilidad y respeto. Ingresamos al segundo piso del cafetería, conocimos a Matha una chica sonriente, contenta, de mirada tranquila y de rostro angélical. Como el espacio era reducido saludamos desde lejos a las demás chicas. Matha nos entregó las credenciales que portaba nuestros nombres. En la planta de aquel café; Alper, Pinar, Zühal, Hassan y Daisy mantenían una amena conversación. Al rato nos llega la noticia de que debíamos partir rumbo al lugar del encuentro con Engin. Ingresamos a nuestro móvil siendo dirigido por el Sr. Hassan, seguímos las instrucciones del Señor Alper quien manejaba por adelante; su propio móvil, de pronto pude divisar un cartel que decía Artistambul, mi corazón sentia una inmensa emoción. Al llegar al lugar, esperamos a nuestra amiga Daisy para ingresar. Las demás lo habían hecho, nos dirigieron al segundo piso de Artistambul en cuya antesala debíamos dejar nuestros obsequios y abrigos, reconocí el lugar del encuentro, aquella sala que fuera testigo de la reunión anterior, la mesa ovalada adornada con los motivos del cumpleaño con globos, velas, agua, la torta y el té. Las sillas ya estaban ocupadas, pues como el espacio era reducido nos prepararon otras sillas paralelmente puestas al costado de la mesa donde nos ubicaron. Todas con los celulares en las manos esperando aquel gran momento; las reglas estaban hechas e incluso por último se menciono que no se debía abrazar a Engin y que solo 40 minutos duraría la reunión compartiendo con todas. Pues el momento ha llegado. De pronto pude divisar una figura esbelta y de gran elegancia subiendo las escaleras era el!!! . Era Engin! Dios mio que emoción. Tenía puesto una remera mangas largas de color negro, jeans de color azul claro y unas botas de color negro. Se detuvo en la puerta, saludo como reteniendo su respiración, esbozando su agradable sonriza, moviendo las cejas para arriba, destellándose timidez y a la vez alegría de sus ojos, aquellos gestos inigualables que sólo a el lo dentifican. Tal ves diciéndose asimismo ohh lo que me espera!, vinieron las Chicas me están esperando!. Será cierto?.Nos paramos al verlo ingresar, saluda a los que acompañaban al Sr Alper, luego saluda a Matha; nos mira, le pasa la mano a Daysi mi corazón latía al máximo por qué la siguiente era yo, cuando llega mi turno para saludarlo nos miramos directamente a los ojos, sonreimos mutuamente. Sentí su mirada, aquella de la cual sólo emanaba ternura. Para mi, el tiempo se habia congelado. Me paso la mano, cuanta delicadesa y caballerosidad había en aquel saludo, en aquella mano extendida. Le dije soy Victoria de Paraguay pero el ya había mirado nuestras credenciales, y no paraba de regalarnos la sonriza de bienvenida, saludo a Dora, luego a Patricia y luego a Elsa. Dió vuelta y saludo a la Sra. Aviva y a otros fans, como no podía llegar a las demás levantó las manos he hizo un gesto de saludo en general para todas. Se sentó, nos sentamos a la vez , su expresión era tan transparente que con sus gesto, con la movilidad de sus manos, con su sonriza carismática y especial, lo entendiamos.Al rato dijo pueden hacer preguntas. Como todas estábamos paralizadas, hubo un silencio y Daysy rompió el hielo preguntando y dando a entender si quien seguía siendo su personaje preferido, el sonriendo contesto y dio a entender #Ahora es Daghan!. Dora pregunto si Dağhan superaría al Musto, que veíamos sus series por Online, el miraba sorprendido y sonreía. Al rato solte unas palabras diciendo hemos cruzado el Océano Atlántico para conocerte! . Hassan lo traducía, el se sonrió nos miro y pregunto si era la primera vez que viajamos a Turquia? ; Le respondimos que si, yo si, Dora dijo es mi segunda vez y le comentó que habíamos estado en el lanzamiento del libro de Burak. El sorprendido, contento y sonriente dijo ohh yo no pude asistir porque estaba grabando, mantuvo la conversación con nosotras manifestando en forma de pregunta ; KaraParaAsk está siendo transmitida actualmente en Puerto Rico? .En coro y sin vacilar respondimos Si!. Dije ahora mismo se está transmitiendo también en Uruguay y esperemos que pronto llegue en Paraguay. Al momento Dora dijo también por Argentina lo pasan. El con la sonriza dijo. Anteriormente éramos nosotros quienes veíamos las series y programas de América! Y hoy en día es al revés, se están vendiendo muchas series Turcas por América y lo traducen. Dijimos Si! . Otra persona preguntó si el era el dueño kafasina Göre y respondió seriamente que no era el dueño. Entre otras manifesté en forma rápida que justamente teníamos un grupo de Wasaap enginlovelatin EnginAmorLatino conformados por chicas de Uruguay , Perú, Panamá Puerto Rico Bolivia,
Donde interactuabamos realizando las traducciones de las revistas a lo que asintió con la cabeza agregando en modo de pregunta con un si?. Continúe agregando en forma rápida que justamente después de cada Bolüm de la serie tratábamos de discernir y entender el capítulo, por sus gestos, por sus expresiones. Luego dio oportunidad para que sigan con las preguntas al grupo que se encontraba alrededor de la mesa . Hubieron dos o tres preguntas más y Luego vino la mía. Personalmente le pregunté que sintió y como lo tomo el ser nominado para los premios Iemmys. A lo que respondió con el rostro serio #Yo no busco ser el mejor Actor, en mi país existen muy buenos actores, luego esbozando su gran sonriza concretó diciendo #pero estoy muy felíz de haber representado a mi país en los premios Iemmys. Al rato Patricia preguntó Si que le gusta leer. El respondio . Tengo una gama de lecturas variadas pero la que más me gustan son la de Historia, hay escritores turcos que me me gustan como escriben e intento leerlos y descubrir nuevos escritores buenos, pero en los últimos 2 años no he podido descubrir alguno bueno. Daysi realizó otra pregunta como se prepara para sus personajes?. Respondio que se prepara porque de no hacerlo no podria ser creible lo que interterpreta, dando ejemplo de trasmitir lo que siente alguien que paso tantos años en prision siendo inocente. Que se ha tomado su tiempo para preparar cada personaje. Alguien hizo otra pregunta. Luego compartimos el soplo de las velas, aplaudiendo los un año más de vida, comenzó la entrega de los regalos. Ese momento es muy especial para mí. Cuando llega mi turno de hacerle entrega nos miramos a los ojos y le dije me dijeron que sólo un regalo podía entregarte pero yo traje tres regalos en uno, nos reímos, miro nuevamente mi credencial. Hassan lo traducía todo. Pues en una bolsa pequeña se encontraba el primer regalo, el cual denomine #AzulFraciaPrincipeReal , una bufanda que lo teji personalmente con mucho cariño dos semanas y media antes del encuentro. Antes sacar mi regalo el estiró comicamente la bufanda de la bolza y en ese momento vi los gestos bromistas del Comiser Omer haciendo la suya, se puso la bufanda al cuello y sonrio mirándome picaramente a los ojos, sorprendiéndome con un fuerte abrazooooool!!. No lo podia creer estaba paralizada. Me sostuvo con su brazo derecho, de la emoción olvidé abrazarlo en ese momento y automáticamente sostuve en mis manos aquella bufanda que rodeaba su cuello, diciéndole eres mío no te suelto !. No podía creerlo fue tanta mi sorpresa que no sabía si reír o llorar aquello se habia convirtiéndo para mi en sentimientos encontrados e indescriptibles. Al rato nos tomaron la foto y con calma fui bajando mi brazo izquierdo para abrazarlo también. Le hice entrega de mi segundo regalo, un cofre de madera cuyo interior se hallaba revestido de las fotografias de las cuentas EnginAkyurekParaguay que lo apoyan, una de ellas portaba una dedicatoria, que lo leyo sonriendo y asintiendo con la cabeza. El cofre contenía el elemento típico de mi país, el Tereré, una guampa y una bombilla de plata tallada con el mapa del Paraguay. Explique detalladamente que servía para preparar una infusión, que se deposita la yerbamate, en la guapa que luego se le hecha el agua y se consume frio, es como tomar el te le decía, sólo que nosotros lo tomamos frío, el observaba detenidamente con atención y seriedad. Por último le entregue un pequeño libro en inglés títulado #ElPrincipeFeliz, en cuya portada se encontraba mi dedicatoria en Turco, en Inglés y Español, de la cual se tomó la molestia de leerlo detenidamente, en silencio, revosando nuevamente su tierna y dulce sonriza la cual iva transformándose ampliamente en una gran sonriza contagiante ál terminar de leerlo, agregando un ohh!! al final. Pues en los tres idiomas le dije sencillamente. #Gracias por Hacer Realidad mi Sueño . Te deseo lo mejor. Que Sigan Tus Exitos. Te amo Engin Akyürek . El pequeño libro portaba un señalador de la cuenta EnginAmorLatino y unas cartas de varias fans en ingles y en español firmada q le entregue. Al retirarme olvidé hacerle firmar mi revista y mis fotos!. Al terminar la entrega de los regalos y las tomas fotográficas dijeron vamos abajo para la Selfie. Pues antes de bajarnos me hacerque a él por segunda vez y le pedí que me firmará su autógrafo en los materiales que lleve. Luego le pedí una Selfie, este fue otro de los momentos inolvidables y memorables, sostuvo mi celular bordeo sus brazos extendidos sobre mis hombros!. Fue ahí que por primera vez lo senti mas cerca que nunca aspire su dulce y delicado aroma varonil, no podía creerlo, quise que el tiempo se mantuviera congelado!. El tomando la Selfi buscando el mejor ángulo posible, dedicando su tiempo repetía varias veces la toma! Y yo tiesa como el yeso imaginense. Estando afuera, Patricia, Daisy y yo estuvimos esperando justo frente a Artistambul tomándono las fotos, luego se acercaron las demás chicas. Al rato viene Matha se toma la Selfi con todas nosotras mientras aguardabamos que Engin bajará. De pronto aparece el y saben que ??, Viene directamente a colocarse justo en medio de nosotras dos, en medio de Patricia y Mío para nuestra gran sorpresa nos abraza fuertemente a las dos, su brazo derecho reposaba sobre el hombro de Patricia y su brazo izquierdo reposaba sobre el mío. Daysi se encintraba frente a el. Parecía un niño grande, felíz e inquieto. Dicha escena podría compararse a la gradería de un estadio con fanáticos esperando con bombos y platillos la prebia de un partido de footbol del equipo de favorito, el dando saltitos y diciendo Selfi !Selfi!Selfi! . Sosteniéndose en nosotras fuertemente, un gesto inolvidable. Paralelamente a esa gran y eufórica alegría algunas coreabamos en aquel festivo escenario diciendole te amamos!!! Seniseviyorum!! Weloveyou! Varias veces, el no paraba de sonreir, su alegría era contagiante .Miramos la cámara de Matha para la selfi y el no nos soltaba seguía tomándonos fuertemente de los hombros con su gran abrazo. Al momento terminó la Selfi. Yo recorde que en mi bolso portaba la bandera de mi país Paraguay y le dije Engin mi bandera que representa a todas tus fans de Paraguay dijo Ohhh! .Sorprendido y sonriente lo entendió y sorpresivamente extendió mi bandera, esbosando siempre su gran sonrisa; la sostuvo en su mano derecha abrazandome fuerte con su brazo izquierdo, nos sacamos otra foto. Luego le dije puedes autógrafiar mi bandera?.Tomo el bolígrafo que le pase, al rato quedo pensativo y manifestó...que el no se sentía digno de firmar una bandera porque la respeta ya que representa un país. Cierto!! .Cuanta verdad y cuanta razón habia en esas palabras. Por último volví a sacar mi celular, le pedi otra Selfi personal. Pues el lo tomó nuevamente en sus manos, sin apuros procedió a enfocarnos a ambos, buscando el mejor ángulo, tomándose todo el tiempo, esbozando siempre su gran sonriza realizo tres tomas seguidas. Puedo decir que es mi mejor fotógrafo!. Cuanta predisposición cuanta paciencia, cuanto amor y entrega para con sus fans. Recuerdo que Dora le regalo su gorro de Argentina y que otras fans también se tomaron Selfie con el. Luego se despidió de todas lanzando besos con las manos, ingresando nuevamente en Artistambul.
Sin animos de presumir puedo decir que me siento muy afortunada y agradecida por haber conocido a este gran ser humano llamado EnginAkyürek y por haber representado a mi país. Agradezco al Sr Alper a su esposa Pinar, a Zühal a nuestra querida amiga Matha. A mamá Ölzen, a todos los que participaron en esa reunión, a mis queridas amigas Latinas Paty, Daysi Pau, Dorita y Elsa, con quienes compartí momentos inolvidables de hermandad y amistad. Agradezco en forma especial a nuestro Guía Turco el Sr Hassan por su paciencia y dedicación
Gracias Turquía un país maravilloso con personas amables y respetuosas.
Memorias de mi encuentro con Engin en Artistambul, miércoles 22 de febrero de 2017, una reunión que sólo duraría 40 minutos, duro casi dos horas.
Desde Paraguay gracias
#EnginAkyürek #Senisevyorum
Rohayhu



За всички фенове на Енгин Акюрек: с желание да споделя преживяното и с условието, че не съм писател...

Едно незабравимо преживяване Сряда, 22.02.2017г., Истанбул.

Дейзи от Пуерто Рико, Дора от Аржентина, Патрисия от Мексико, Елза от Чили, Хасан-нашият турски гид и преводач и аз, Виктория от Парагвай, лутайки се, се озовахме на мястото на срещата - кафе "Булвар". Лицата на момичетата изразяваха напрежение и нетърпение. Господин Алпер ни посрещна приятелски усмихнат. Качихме се на вторият етаж в кафенето, където се запознахме с Махта - усмихната, щастлива, със спокоен поглед и ангелско лице жена. Помещението беше тясно, затова поздравихме останалите момичета отдалеч. Махта ни раздаде пропуските, на които видяхме написани имената си. Докато чакахме, Алпер, Пънар, Зюхал, Хасан и Дейзи поддържаха приятен разговор. Най-сетне дойде поканата да се придвижваме към мястото на срещата с Енгин.

Качихме се отново в колата, шофирана от Хасан и последвахме автомобила на Алпер, който се движеше пред нас. Докато разглеждах, изведнъж пред мен се появи табела с надпис Артистанбул и сърцето ми ускори неимоверно биенето си. Докато изчаквахме навън нашата приятелка Дейзи, за да влезем заедно, останалите започнаха да се настаняват. Упътиха ни към втория етаж на сградата на Артистанбул. Оставихме палтата и личните си вещи на съхранение и се отправихме към залата. Познах мястото! Онази зала, свидетел на предишната среща, овалната маса, аранжирана като за празник с балони, торта, свещи, вода и разбира се - чай. Столовете около масата вече бяха заети и тъй като помещението не беше много голямо, ни настаниха на донесоха допълнителни столове, паралелно разположени. Всички стояхме нервни, развълнувани, с телефони в ръце, очакващи Големия момент. Бяха ни казали правилата и дори в последния момент някой спомена, че не бива да прегръщаме Енгин и че продължителността на срещата ще е само 40 минути за всички.

Най-после настъпи Моментът. Пред погледа ми се появи стройна фигура, елегантно изказваща стълбите. Беше той! Беше Енгин! Боже мили, каква емоция! Носеше черен суичър, сини дънки и черни боти. Спря на вратата и поздрави, поемайки си дълбоко въздух, с приятна усмивка на устните. Веждите му подскочиха нагоре, а в очите му проблясваше срамежливост, но и радост и удоволствие. Може би си мислеше: Ох,какво ли ми предстои?! Не откъсвахме поглед от него. Той поздрави Алпер и придружаващите го, после Махта, погледна ни и подаде ръка на Дейзи. Сърцето ми биеше лудо, защото следващата по ред бях аз. Енгин ме погледна право в очите; усмихвахме се един на друг. Почувствах върху себе си погледа му, онзи поглед, от които струи нежност, като физически допир. За мен времето беше спряло! Подаде ми ръка - какво кавалерство и деликатност имаше в онази протегната ръка! Казах: Аз съм Виктория. От Парагвай съм. Но той вече беше видял пропуските ни.

Подарявайки ни усмивката си за добре дошли, се ръкува с Дора, после с Патрисия и Елза. Обърна се и поздрави г-жа Авива и тези, които стояха наблизо. Тъй като не можеше да достигне по далекостоящите, вдигна ръце и отправи поздрав към всички. Седнахме по местата си. Изразът на лицето му, заедно с жестовете, движението на ръцете и специалната харизматична усмивка, правеха така, че да го разбираме без думи. Дойде време да задаваме въпросите си. Всички седяхме парализирани, мълчаливи. Дейзи разчупи леда, записвайки го кой е неговият любим персонаж, на което той усмихнато отговори: Сега е Даахан! Дора попита дали Даахан ще успее да задмине Мустафа Булут; разказа му, че гледаме онлайн сериалите му и ги превеждаме, а той слушаше изненадан и усмихнат.

- Прекосихме Атлантическия океан, за да се запознаем с теб! - казах аз, а г- н Хасан превеждаше. Енгин се усмихна и попита за пръв път ли посещаваме Турция. Отговорих, че на мен ми е за първи път. За Дора беше втори път, тя му разказа, че сме присъствали на премиерата на книгата на Бурак Тамдоан. А той изненадан и доволен възкликна: Оооо, аз не успях да присъствам, защото имах снимки.
Продължи разговора, задавайки въпрос: КПА в момента се излъчва в Пуерто Рико? Всички в хор отговорихме утвърдително и допълнихме, че се излъчва също в Уругвай, Аржентина и в най-скоро време се надяваме да го гледаме и в Парагвай. Усмихнат, Енгин каза: Преди години ние гледахме американски сериали и тв предавания. А днес обратно-много турски сериали се продават и превеждат в Америка.
Някой попита дали е собственик на Списанието "cafasina gore" и той много..
сериозно отговори, че не е собственик. Разказахме му, че ние, феновете от Латинска Америка сме си сформирали група в WhatsApp: "Engin amor latino". В групата има момичета от Перу, Уругвай, Панама, Пуерто Рико, Боливия. Там си споделяме и обсъждаме разказите от списанието. Разказахме му също,че по време и след всяко онлайн гледане на поредния епизод на ОК се опитваме да разгадаем действието чрез неговата игра (жестове, изражението на очите и лицето му). Не спираше да се учудва.

Въпроси и отговори се редуваха. Дойде моят ред. Попитах го какво е чувството да бъдеш номиниран за такива престижни награди, каквито са ЕМИ?! Със сериозно лице ми отговори: Аз не претендирам и не очаквам да бъда най-добрият актьор на света; В Турция има много добри актьори! После с широка усмивка допълни: Но съм щастлив, че имах възможност да представлявам родината си! Въпросът на Патрисия беше: Какво обича да чете? Енгин отговори, че има широка гама от литературни интереси, но предпочита най-вече история. Каза, че има много турски писатели, чиито стил му допада, че следи и за появата на нови автори. Дейзи попита как се подготвя за своите образи? Отговорът беше, че за да бъде персонажът му достоверен, му е нужна задълбочена предварителна подготовка и даде пример с Даахан. Как да представиш чувствата на човек, прекарал невинен в затвора 11 години?! Каза ни, че е отделил специално време за подготовката на всеки един от изиграните образи.

След като приключихме с въпросите, дойде ред на тортата и свещичките, а след това и връчването на подаръците ни. Незабравим и специален момент! погледнах го в очите и казах: Бяха ни помолили да ти дадем само един подарък, но аз ти донесох три подаръка в един. Засмяхме се. Хасан превеждаше надлежно всяка дума. В малка чантичка се намираше първият ми подарък - собственоръчно изплетен шал, завършен две седмици преди пътуването. Преди да извади подаръка от опаковката, Енгин го подръпна комично. В този момент сякаш видях Комисар Йомер пред себе си да се шегува. Уви шала около врата си, изненадвайки ме със силна сърдечна прегръдка. Не можех да повярвам, бях като парализирана! От вълнение дори забравих да го прегърна и автоматично стисках шала, който обгръщаше врата му в ръцете си. Исках да заплача и същевременно да избухна в бурен смях! Това за мен си остават дълбоки и неописуеми чувства!

Направиха ни снимки и най-сетне аз също го прегърнах. Връчих му втория си подарък-дървено ковчеже, чиято вътрешна част беше облепена с негови снимки и снимки от страницата ни Енгин Акюрек Парагвай. Една от снимките беше с посвещение, което той прочете с усмивка. Ковчежето съдържаше типични предмети от Парагвай. Подробно обясних на Енгин как ние приготвяме нашата напитка, подобна на турския чай, но студен. Той наблюдаваше и слушаше с интерес. Третият ми подарък беше малка книга на английски със заглавие "Щастливият принц". На първата страница бях написала посвещение на турски, на английски и на испански.Той прочете написаното внимателно, задълбочено. Срамежливата усмивка на лицето му се превърна в широка и искрена, след прочита на думите ми, добавяйки едно Оххххх!!! накрая. Ами на три езика бях написала: Благодаря, че сбъдна съня ми! Пожелавам ти всичко най-добро! Нека продължават успехите ти! Бях като вдървена, представете си...

След срещата, вече навън, си направихме снимки, заедно с Махта и останалите, докато чакахме Енгин да излезе. Той дойде и застана между мен и Патрисия и за наша голяма изненада, ни прегърна силно и двете. Дясната ръка върху Патрисия, лявата-върху моите рамене. Изглеждаше щастлив сред нас. Ние повтаряхме: Обичаме те! На турски, на английски...

Енгин не спираше да се усмихва, радостта му беше заразителна. Всички гледахме в камерата на Махта за снимката, когато се сетих, че в чантата си нося знаме на Парагвай и го извадих. Енгин го разгъна с усмивка и прегръщайки ме, застана за нови снимки. Попитах го ще се подпише ли върху знамето и му подадох химикал. Той го взе, замисли се и каза, че не се чувства достоен да се подпише върху знаме, защото уважава институцията и символа, които то представлява - своята държава! Извадих телефона си и го помолих за лична снимка. Съгласи се, взе го и внимателно, търсейки подходящ ъгъл, направи три снимки. Мога да кажа,че Енгин е най-добрият фотограф, който ме е снимал.
Толкова търпение, предразположеност, любов и посвещение на своите фенове! Спомням си, че Дора му подари шапката си с цветовете на Аржентина. Направихме си много снимки с него. Енгин се сбогува с нас, изпращайки въздушни целувки и отново влезе в Артистанбул.

Чувствам се щастлива и благодарна за възможността да се запоная с този Голям Човек на име Енгин Акюрек! Благодарна съм на г- н Алпер, на съпругата му - Пънар, на Зюхал, на нашата скъпа приятелка Махта, на всички които участваха в тази среща и с които споделихме незабравими моменти и емоции.
Специални благодарности на нашия турски преводач г-н Хасан, за неговата отзивчивост и търпение!
Благодаря ти, Турция! Вълшебна страна с добри и внимателни хора! Мемоари от моята среща с Енгин в Артистанбул, сряда, 22.02.2017г.
Една среща, предвидена с продължителност 40 минути, която в действителност продължи почти два часа.
От Парагвай
Благодаря ти, Енгин Акюрек!

#EnginAkyürek #Senisevyorum
Rohayhu
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Аватара пользователя
Любаша
Сообщения: 30298
Зарегистрирован: 21 апр 2015, 20:01
Репутация: 22455
Контактная информация:

Встреча Энгина с поклонниками Новая 22.02.2017

#173 Сообщение Любаша » 07 мар 2017, 11:35

marytza писал(а):Источник цитаты Благодаря ти, Енгин Акюрек!

И тебе, Марица, благодаря ти!
ИзображениеИзображениеИзображение
Seni özlemek istemiyorum ben,
Ben seni yaşamak istiyorum.

Аватара пользователя
Марина Влади
Сообщения: 21567
Зарегистрирован: 21 апр 2015, 21:17
Репутация: 19966
Откуда: г.Жуковский, Московская обл.
Контактная информация:

Встреча Энгина с поклонниками Новая 22.02.2017

#174 Сообщение Марина Влади » 07 мар 2017, 11:50

Машуня, спасибо! :0099:
ИзображениеИзображение

Аватара пользователя
Любаша
Сообщения: 30298
Зарегистрирован: 21 апр 2015, 20:01
Репутация: 22455
Контактная информация:

Встреча Энгина с поклонниками Новая 22.02.2017

#175 Сообщение Любаша » 07 мар 2017, 22:18

Об Энгине на канале АТВ
ИзображениеИзображениеИзображение
Seni özlemek istemiyorum ben,
Ben seni yaşamak istiyorum.


Вернуться в «Энгин Акьюрек»

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 1 гость