Приключения "наших" в ЛА или "Операция Перу-Чили-Аргентина транзит" (9-17 августа 2018

Изображение

Модераторы: Любаша, Екатерина

Сообщение
Автор
Аватара пользователя
marytza
Сообщения: 8370
Зарегистрирован: 28 ноя 2015, 00:45
Репутация: 4472
Контактная информация:

Приключения "наших" в ЛА или "Операция Перу-Чили-Аргентина транзит" (9-17 августа 2018

#926 Сообщение marytza » 31 авг 2018, 21:01

я уже потерялась в интервью, но вышло еще одно на болгарском с испанского и публикую:

Интервю за радио "Агрокултура"-Чили
Сряда,29.08.2018г.
Репортер г-жа Виргиния Арая/12.08.2018
Превод от испански език: Теменужка Христова
Очарование и невинност от Турция
Очевидно изморен или по-точно изтощен, турският актьор Енгин Акюрек(36г) прие чилийските журналисти за интензивна среща. Петнайсет минути за всяка медия в неделя следобед, в една подземна, затворена зала, току що пристигнал рано сутринта от Лима и на 48 часа от ново пътуване за Аржентина.....
Може би заради напрегнатия график, мениджърката му беше толкова стриктна с времето и условията за пресата. Но неговата харизма и доброта превъзхождат проблемите и те завладяват. Висок, слаб, красив, с нова къса прическа ни посреща на чаша чай, заедно с преводачката, мениджърът и хората от "Андес филм" в хотел “Doyble Tree de Vitacira. Следва нашият разговор:

Въпрос: Какво е чувството, че си първият турски актьор на турне в Латинска Америка? Защо пожела да дойдеш?
Енгин: Щастлив съм, че съм тук, заедно с моя филм. Това е едно начало за турското кино. Надявам се, че филмът ще се хареса на латиноамериканския зрител. За мен е важно филмът да се хареса на публиката.

Въпрос: Защо препоръчвате “Поверявам ти децата”? Опит да защитиш детството ли е? Да наблюдаваме педофилите отблизо?!
Енгин: Всеки може да си направи собствен извод от филма. Основна тема е да защитим децата, но не само тях, а и хората, които обичаме. Мисля, че на излизане от киното, ще искате да защитите близките си. Посланието е, че трябва да сме внимателни с хората, които обичаме истински и самите ние да бъдем добри хора. Може докато гледате филма да откриете дълбоко скрити във вас чувства, които имате нужда да изкарате навън и да преборите.

Въпрос: Може би ще се нуждаят от едно цвете/орхидея?
Енгин: Разбира се. (смее се)

Въпрос: Възрастната жена във филма се появява с предмет, на който има символи от арауканската култура. Защо?
Енгин: Научихме това тук, не сме го знаели предварително. Но предполагам, че в античните турски секти има много такива символи. По някакъв начин са достигнали до нашите земи и култура. В Турция няма шамани, но съществува ритуална култура.

Въпрос: Кой е твоя любим жанр в киното? Екшън, трилър, история, комедия?
Енгин: Смятам, че съм добър зрител, харесват ми всякакви филми, гледам всичко, нямам специални предпочитания.

Въпрос: След “Керем до вечността”, мислиш ли, че биха закупили и “Малък септемврийски проблем”?
Енгин: Не зная. Току-що приключих снимките на нов филм за любовта, заедно с Бергюзар Корел. Ако ви е харесал “Малък септемврийски проблем”, този филм също ще ви хареса.

Въпрос: Коя е твоята любима роля: Мустафа Булут, Керим Ългаз, Йомер Демир?
Енгин: Обичам всички тях. Мустафа Булут беше моята първа главна роля и аз се изправих пред нея с голяма отговорност. Той има специално място в сърцето ми.

Въпрос: ”Мръсни пари и любов” постигна огромен успех и ти донесе наградата за най-добър актьор в Сеул и номинация в същата категория за EMMY. После започна “До живот”, който нямаше голям успех. Каква според теб беше причината? Сценарий? Монтаж? Актьори?
Енгин: Продаде се в много страни в Латинска Америка.

Въпрос: Да, но има разлика в това, че е продаден и в това дали и добър.....задържа се само 9 епизода.
Енгин: “До живот” имаше 13 епизода. Много често историите се получават различни от това, което си си представял, зависят от много странични фактори. На мен като актьор историята много ми хареса и това е, което ме интересува. Не се занимавам с останалото.

Въпрос: Точно обратното, ”Каква е вината на Фатмагюл?” се оказа неимоверно успешен сериал. Какво мислиш за успеха в Испания и най-вероятно във Франция, толкова години след заснемането му?
Енгин: “Мръсни пари и любов” също има голям успех. Свършва единият, започва другият сериал, но Фатмагюл е специален. В един сериал има достатъчно време, за да се развие образът и да го заобича публиката за разлика от киното. Фатмагюл, за съжаление е една все още актуална история.

Въпрос: Чилийските актьори не приеха добре турските сериали..... в началото различни драматични сериали бяха засегнати. Но публиката харесва високото ниво на турската продукция с нейните сценарии в реално време, прекрасната музика, разнообразие на образи и много емоции. Как ти се струва?
Енгин: За пръв път чувам за това, така че нямам мнение по въпроса. Не мисля, че е вярно. Чилийското кино е много добро. Гледал съм “Клубът”, ”Мачука” и много ми харесаха и двата филма.

Въпрос: Наблюдавайки успеха на "Cafasina Gore", обмисля ли се улесняване на читателя за закупуването му?
Енгин: В Интернет можете да си поръчате списанието, но засега няма дигитална версия.

Въпрос: Обичаш да пишеш, но също така и да пееш, да се гмуркаш.... Какво би ти харесало да направиш/експериментираш в Чили?
Енгин: Щеше да бъде чудесно да отида до морето, но се нуждая от повече време, бих искал и да прочета някоя книга от чилийски автор. В друго пътуване.

Накрая се съгласява доброжелателно да подпише един брой от "Cafasina Gore", много внимавайки да напише правилно името ми, като всеки внимателен мъж или като “Един турски деликатес”
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Аватара пользователя
Любаша
Сообщения: 30298
Зарегистрирован: 21 апр 2015, 20:01
Репутация: 22455
Контактная информация:

Приключения "наших" в ЛА или "Операция Перу-Чили-Аргентина транзит" (9-17 августа 2018

#927 Сообщение Любаша » 01 сен 2018, 23:32

marytza писал(а):Источник цитаты я уже потерялась в интервью, но вышло еще одно на болгарском с испанского и публикую:

Я его не помню у нас...Спасибо, Маша, попробую завтра им заняться
ИзображениеИзображениеИзображение
Seni özlemek istemiyorum ben,
Ben seni yaşamak istiyorum.

Аватара пользователя
Любаша
Сообщения: 30298
Зарегистрирован: 21 апр 2015, 20:01
Репутация: 22455
Контактная информация:

Приключения "наших" в ЛА или "Операция Перу-Чили-Аргентина транзит" (9-17 августа 2018

#928 Сообщение Любаша » 01 сен 2018, 23:32

Устал......
ИзображениеИзображениеИзображение
Seni özlemek istemiyorum ben,
Ben seni yaşamak istiyorum.

Аватара пользователя
Любаша
Сообщения: 30298
Зарегистрирован: 21 апр 2015, 20:01
Репутация: 22455
Контактная информация:

Приключения "наших" в ЛА или "Операция Перу-Чили-Аргентина транзит" (9-17 августа 2018

#929 Сообщение Любаша » 02 сен 2018, 00:44

Все, что упущено, найдем))
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображение
Seni özlemek istemiyorum ben,
Ben seni yaşamak istiyorum.


Аватара пользователя
Любаша
Сообщения: 30298
Зарегистрирован: 21 апр 2015, 20:01
Репутация: 22455
Контактная информация:

Приключения "наших" в ЛА или "Операция Перу-Чили-Аргентина транзит" (9-17 августа 2018

#931 Сообщение Любаша » 02 сен 2018, 20:11

Девушки, в теме "Интервью Энгина" появилось новое, ранее неизданное нами)))))) интервью в Чили... Читайте, комментируйте. Мы раб :gjwtkeq: отаем для вас!
ИзображениеИзображениеИзображение
Seni özlemek istemiyorum ben,
Ben seni yaşamak istiyorum.

Аватара пользователя
Любаша
Сообщения: 30298
Зарегистрирован: 21 апр 2015, 20:01
Репутация: 22455
Контактная информация:

Приключения "наших" в ЛА или "Операция Перу-Чили-Аргентина транзит" (9-17 августа 2018

#932 Сообщение Любаша » 03 сен 2018, 17:53

Вот для кого-то уже Энгин - аби, причем насколько аби, что ему целуют руку...)
ИзображениеИзображениеИзображение
Seni özlemek istemiyorum ben,
Ben seni yaşamak istiyorum.

Аватара пользователя
Екатерина
Сообщения: 14842
Зарегистрирован: 04 июл 2015, 23:40
Репутация: 14857
Контактная информация:

Приключения "наших" в ЛА или "Операция Перу-Чили-Аргентина транзит" (9-17 августа 2018

#933 Сообщение Екатерина » 03 сен 2018, 18:51

Любаша писал(а):Источник цитаты Вот для кого-то уже Энгин - аби, причем насколько аби, что ему целуют руку...)

Ему смешно,а мне почему-то не очень :-(
А его спрашивают, неужели никто ему не кричит : "Я люблю тебя, Энгин "... :sigh: А ему кричат " Ты мой Бог", падают перед ним на колени, целуют руки... :impossible:
Как по мне, то лучше бы кричали : "Я люблю тебя, Энгин"

Аватара пользователя
tina.k
Сообщения: 12472
Зарегистрирован: 29 апр 2015, 09:44
Репутация: 9783
Контактная информация:

Приключения "наших" в ЛА или "Операция Перу-Чили-Аргентина транзит" (9-17 августа 2018

#934 Сообщение tina.k » 03 сен 2018, 19:38

Екатерина писал(а):Источник цитаты А ему кричат " Ты мой Бог", падают перед ним на колени, целуют руки... :impossible:

Ну правду же он сказал, чего там... "Я люблю тебя, Энгин" ему вслед не кричат... Кричат "Энгин, ты - мой Бог" :dntknow: Правдивый наш... :ah:

Аватара пользователя
Любаша
Сообщения: 30298
Зарегистрирован: 21 апр 2015, 20:01
Репутация: 22455
Контактная информация:

Приключения "наших" в ЛА или "Операция Перу-Чили-Аргентина транзит" (9-17 августа 2018

#935 Сообщение Любаша » 04 сен 2018, 07:28

Красавица - репортер Мари делится своими впечатлениями от встречи Энгина ( к чему-то и Россия упоминается)
ИзображениеИзображениеИзображение
Seni özlemek istemiyorum ben,
Ben seni yaşamak istiyorum.

Аватара пользователя
Лидия
Сообщения: 18763
Зарегистрирован: 22 апр 2015, 00:34
Репутация: 11621
Откуда: Владивосток край света ..
Контактная информация:

Приключения "наших" в ЛА или "Операция Перу-Чили-Аргентина транзит" (9-17 августа 2018

#936 Сообщение Лидия » 04 сен 2018, 09:49

Любаша писал(а):Источник цитаты к чему-то и Россия упоминается)

:gjwtkeq: Поклонников наверно вспомнили ..

Аватара пользователя
Марина Влади
Сообщения: 21567
Зарегистрирован: 21 апр 2015, 21:17
Репутация: 19966
Откуда: г.Жуковский, Московская обл.
Контактная информация:

Приключения "наших" в ЛА или "Операция Перу-Чили-Аргентина транзит" (9-17 августа 2018

#937 Сообщение Марина Влади » 04 сен 2018, 10:01

Да, Лидуся, особенно с Дальнего Востока! ;)
ИзображениеИзображение

Аватара пользователя
Лидия
Сообщения: 18763
Зарегистрирован: 22 апр 2015, 00:34
Репутация: 11621
Откуда: Владивосток край света ..
Контактная информация:

Приключения "наших" в ЛА или "Операция Перу-Чили-Аргентина транзит" (9-17 августа 2018

#938 Сообщение Лидия » 05 сен 2018, 00:02

Марина Влади писал(а):Источник цитаты особенно с Дальнего Востока!

:-( Прикалываешься ..

Аватара пользователя
Марина Влади
Сообщения: 21567
Зарегистрирован: 21 апр 2015, 21:17
Репутация: 19966
Откуда: г.Жуковский, Московская обл.
Контактная информация:

Приключения "наших" в ЛА или "Операция Перу-Чили-Аргентина транзит" (9-17 августа 2018

#939 Сообщение Марина Влади » 05 сен 2018, 09:23

Нет, Лидуся, вспомнила КПА, когда Омер говорил раненной Элиф, что они поедут на Дальний Восток, после того, как ты встретилась с Тубой и передала фото с подписью Энгину!!!! :ghfplybr:
Последний раз редактировалось Марина Влади 05 сен 2018, 16:05, всего редактировалось 1 раз.
ИзображениеИзображение

Аватара пользователя
Любаша
Сообщения: 30298
Зарегистрирован: 21 апр 2015, 20:01
Репутация: 22455
Контактная информация:

Приключения "наших" в ЛА или "Операция Перу-Чили-Аргентина транзит" (9-17 августа 2018

#940 Сообщение Любаша » 05 сен 2018, 15:51

Улыбнули
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображение
Seni özlemek istemiyorum ben,
Ben seni yaşamak istiyorum.

Аватара пользователя
Екатерина
Сообщения: 14842
Зарегистрирован: 04 июл 2015, 23:40
Репутация: 14857
Контактная информация:

Приключения "наших" в ЛА или "Операция Перу-Чили-Аргентина транзит" (9-17 августа 2018

#941 Сообщение Екатерина » 05 сен 2018, 17:25

Любаша писал(а):Источник цитаты Улыбнули

Оба парня явно удивлены...но аргентинец больше))))
Неужели кто-то опять крикнул : "Энгин- ты мой Бог"?)))))))

Аватара пользователя
Лидия
Сообщения: 18763
Зарегистрирован: 22 апр 2015, 00:34
Репутация: 11621
Откуда: Владивосток край света ..
Контактная информация:

Приключения "наших" в ЛА или "Операция Перу-Чили-Аргентина транзит" (9-17 августа 2018

#942 Сообщение Лидия » 05 сен 2018, 23:56

Марина Влади писал(а):Источник цитаты Нет, Лидуся, вспомнила КПА,

:eksrf: :-D :0022:

Аватара пользователя
Любаша
Сообщения: 30298
Зарегистрирован: 21 апр 2015, 20:01
Репутация: 22455
Контактная информация:

Приключения "наших" в ЛА или "Операция Перу-Чили-Аргентина транзит" (9-17 августа 2018

#943 Сообщение Любаша » 06 сен 2018, 00:00

Внимательный наш :ghfplybr:
ИзображениеИзображениеИзображение
Seni özlemek istemiyorum ben,
Ben seni yaşamak istiyorum.

Аватара пользователя
DaisyCrown
Сообщения: 2275
Зарегистрирован: 27 июл 2016, 03:29
Репутация: 6684
Контактная информация:

Приключения "наших" в ЛА или "Операция Перу-Чили-Аргентина транзит" (9-17 августа 2018

#944 Сообщение DaisyCrown » 17 сен 2018, 08:07

Это было?
Voltaire: "I disapprove of what you say, but will defend to the death your right to say it".

Аватара пользователя
marytza
Сообщения: 8370
Зарегистрирован: 28 ноя 2015, 00:45
Репутация: 4472
Контактная информация:

Приключения "наших" в ЛА или "Операция Перу-Чили-Аргентина транзит" (9-17 августа 2018

#945 Сообщение marytza » 17 сен 2018, 11:07

В бг-странице, посвещеной Енгину, собрались множество фанатских "интервью" - вопросы фанатов к нему с разных времен из разных съемок. Собрала те вопросы и ответы в 1 файл, сначало идут впечатления его колег, потом те же самые "интервью":

Engin Akyurek Bulgarian /BG/ Fans Club



***
Фенка /Аело Галисто/ е попитала Ахмет Тансу Ташанлар за Енгин Акюрек, какъв е той. Ето думите му в отговор:
"Сладък човек. Ако си тъжен, ще те развесели. Ако те боли нещо душата, ще те освободи от болката. Много наблюдателен. Всичко забелязва и улавя всички детайли около себе си. Той е шеговит, закачлив, но не лекомислен и нехаен към болката и страданието. Добър и честен човек, прекрасен приятел."
/материалът е предоставен от Живка Арсова/
*
EnginAkyürek и Çağan Irmak в предаването "Утрото на Турция", KanalD
"Трудна роля във всеки смисъл - физически и умствено, това беше доста сложна роля за Енгина. Но аз знаех, че ще я направи много добре. Аз мисля, че той е много дълбок човек. Освен това, той е и много милосърден човек. "
*
"Ако го опознаете по-отблизо, ще се превърнете в поклонник на човека Акюрек. Той е като своето фамилно име - огромно сърце, чиста душа, човечен, да работиш с него е голямо удоволствие!"
Ерол, мнение на човек от техническия екип на КПА
*
" Защо всички го уважават и обичат? Защото Енгин Акюрек е искрен и човечен. Отнася се с дълбоко уважение към другите. А към колегите си - готов да помогне, да се пошегува, за да свали напрежението, а също приема хумор. Аз работих на сета, когато снимаха КПА във втори сезон. Замествах болен колега за две серии. То беше огромно натоварване и труд, динамика, превратности... Режисьорът искаше и още и още... За Туба Бююкюстюн имаше трудни за изиграване сцени. Правеха с Енгин десетки дубли. Беше търпелив и много и помагаше. Разсмиваше я на моменти. Винаги съумяваше да каже, да направи нещо - за да я накара да реагира подобаващо. Трябваше да се развесели след тежка сцена с плач. Не и се получаваше добре. И той в един момент и разказваше виц в ухото, както я беше прегърнал, докато тя не се разсмя така истински. После го казаха на всички. Прави снимачният процес приятен с присъствието си. Адаптивен е и се разбира с всички.
А и към другия персонал е отзивчив и с добро отношение. Няма преструвки, усещане, че държи огромна дистанция. Все пак, той е известен в цял свят. Идва на снимки с широка усмивка, има поздрав за всички - от охраната и гримьорката, до колегите си. Може да седне с всеки да си пие чая по време на почивката. Въпреки, че феновете му не му остават такава. Чудя се как издържа на това напрежение... Така си и отива от сета... с усмивка! Нищо, че е работил повече от 12 часа. Нищо, че цял ден е трябвало да преживее какво ли не - натоварване, технически проблеми, фенове... капризни и досадни журналисти.. Нищо, че е среднощ..."
/ инженер- акустик Коркут Искандер, специалист звук,
превод и предоставяне на информацията Нина Алджан/
*
"Енгин Акюрек по моите виждания е изключителен като човек. Скромен, без да скромничи. Позитивен, незлоблив. Много интелигентен, много истински, широко скроен човек. Великолепен талант, много истински артист е. Точен, като каже дума, това е. Никога не обещава неща, които няма намерение или не може да изпълни. Изключително работоспособен. Започне ли снимки - с нищо друго не се занимава. Много вглъбен в работата си."
Бану Чопрак, организатор реклама, превод Нина Алджан
*
"Фен съм на Фарах Зейнеп. Отдавна исках да се срещна с нея, да я видя на живо и да си взема автограф. Но все не се получаваше и се разминавах с мечтата си. Но казват, че ако много настояваш, накрая съдбата отстъпва. Земна и хубава жена... Зададох и няколко въпроса. Един от тях беше... с кой от партньорите и досега най-много си допадат. Тя се замисли и отговори: "Не съм имала проблеми с никого, винаги всичко е било професионално и приятно. Но най-уютно и удобно се чувствах с Енгин Акюрек. Ние имаме подобен начин на мислене и отношение към работата, близък поглед към живота… Да, наистина много си приличаме, много сме близко като усещане за нещата. Той работи с любов и страст. Забавно е. Сеща за нещо оригинално в ход, както аз го наричам – докато снимаме действието на сцената, казва нещо, правим промяна и без да спираме, продължаваме. Интересно е... много е идеен. В първите ни сцени ми беше малко странно, но после свикнах да реагирам по-бързо от обикновено. А извън сета е с уникално чувство за хумор."
Записах всичко с диктофона си за спомен. Реших да напиша този текст, за да зарадвам феновете на Енгин Акюрек. Вълнуващо е за всеки фен да чуе нещо за идола си. Поне аз мисля така. "
Атидже Алие
*
Ердал Бали (координатор на снимките в ОК) написа в своя туитър акаунт за Енгин:
Ти ми стана такъв навик, че във всеки нов проект те търся с очи. Невероятен актьор и човек.
*
Нилгюн Белгюн - театрална, кино и дизи актриса:
"Аз бях един от преподавателите в състезанието "Звездите на Турция".... Енгин Акюрек беше един от най-добрите ученици, с най-будните очи, попиваше всички уроци и слушаше внимателно. Привлече вниманието ми със своята сериозност и държание. Горда съм с неговите успехи...."
*
"Енгин Акюрек е човек, надарен с гъвкав ум, пламенно въображение, необикновена доброта и безгранична любов към актьорството!"
Ариф Еркин, турски актьор
/играл заедно с Енгин Акюрек в " Брак с чужденец"/
превод от турски език САЛИМЕ
*
"Енгин Акюрек е специален, наистина нетипичен....различава се от другите известни хора в Турция! Човек със силно изразена индивидуалност и стил. Една необяснима пленителност, засмян поглед, който излъчва искрена усмивка и едно спокойствие, съчетано със забавен характер. Носи добро сърце, не може да бъде злобен и завистлив. Знае с кой как да подходи, внимава да не нарани никого. Трудно е да се опише кратко човек като него, сложна личност, изключително начетен, със задълбочени познания в много области, особено в областта на литературата, изкуството, културата. Той открива хубавото дори в неприветливи неща, разпръсква оптимизъм. Любвеобилен и толкова достъпен! РодЕн актьор, креативен тип! "
АЛТЕН, декоратор
превод от турски език ДАРИЯ

*
"Много е трудно да се говори за такива интересни личности като Енгин Акюрек. Не бих казала, че го познавам изцяло. Това би било погрешно. Но покрай работата имам определени впечатления и бих казала, че е прекрасен човек и уникален талант. Роден актьор, той обича камерата и за него, със започването на снимките, целият свят е сцена. Много различен, когато снима.. концентриран и откъснат от света и весел извън снимачния процес. Между снимките е занимателен, с фино и земно остроумие и превръща времето в забавление. Наслаждава се и на най-дребните неща. Ерудит и духовит човек!
Разпознава красивото и смисленото в момента, в който го зърне и не се страхува да промени нещата. Гледа на всичко с естествено любопитство. Той е наблюдателен и много чувствителен към емоциите на останалите. Избягва конфликтите. Общува си с всички по еднакъв начин и еднакво уважителен и към чистачката, и към хамалите и към режисьора и продуцента. Не е надут и превзет."
Гонджа, сценичен декоратор, из разказа на фенката Илди, превод от турски език Нина Алджан
*
„Всички в екипа бяхме изключително вдъхновени от неговия пример за отношение към професията, от работната му етика, от енергията и въображението му. И от чувството му за хумор, разбира се. Да се работи с него е същинско забавление. Цар на вицовете и веселите истории. Широко скроен и никога не се сърди. Дори нещо да го подразни, бързо му минава. Мрази официалностите. За всички е просто Енгин. Малко са като него, толкова непринудени и естествени. И освен това е като енциклопедия - знае много в какви ли не направления. Често в почивките решаваме кръстословици и го питаме разни неща. Шегуваме се с него, че го използваме вместо „Google“. А как пее!... Доставя ми удоволствие да го гледам как играе - концентриран, отдаден на импулсите си, на емоциите... Да го наблюдаваш как работи е направо преживяване...
Голям професионалист и виртуозен актьор! Енгин Акюрек е и изключителен човек.“
/Дилара - гримьор; Отговор на въпросите на фенка/

*
" Няколко пъти ходих на сета, където вървяха снимки с Енгин Акюрек, но шансът не беше на моя страна. Не можах да се срещна с него. Ядосвах се на себе си. Имаше хора там , които се бяха срещали с него по 3, 4 пъти, а аз нито веднъж. Или снимачният процес бе доста дълъг, или не уцелвах момента. Видях го веднъж само докато снимаше отдалеч пред полицейското управление в сериала " КПА". Късмет! Дано някога успея да осъществя тази своя мечта. На два пъти разговарям с хора от екипа. И знаете ли това, което те споделиха за него е удивително. Когато стане въпрос за Енгин, се появява усмивка на лицата им и блясък в очите. Първо говорих с една жена, която разпореждаше кои декори къде да се поставят на сета на " КПА"... Следващият път попаднах на един мъж, който монтираше техника на сета на "До живот". И двамата бяха на мнение, че Енгин Акюрек е слънчев и отзивчив човек. Мъжът сподели: "Човек с отворено сърце, чувството му за хумор е всеизвестно, а човещината - огромна. Няма човек, с който да не се е разбрал, или да е в конфликт." А дамата беше поразена от богатството му от знания и впечатления. Каза , че благородно му завижда за непресъхващото любопитство, с което гледа на света. "Невероятно интересен човек. И талантлив актьор." Около мен феновете му разказваха истории, впечатления - от никого лоша дума не чух. Явно Енгин Акюрек не е само специален като актьор, но и като човек. "
Нурай
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*
Енгин Акюрек за съвременните технологии:
"Те са чудесно нещо, когато са в помощ на човека. Но фаворизирането и постоянното гледане в дисплея и екрана - тази комуникация започва да ме плаши като цяло. Хората вместо да се гледат в очите, си общуват от разстояние, някак служебно. Не виждат човека срещу себе си. А това, което можеш да видиш в човешките очи е нещо, които от никъде другаде не може да научиш. Очи в очи е истинското докосване, истинското общуване между хората."
из разказа на Ферда
/материалът е предоставен от Живка Арсова/
*
Енгин Акюрек за избора на персонажи:
"Харесвам образи, пълни с противоречия. Да носят различни нюанси, да са двусмислени. Да не се разбират лесно. Това е интересно и е забавно, защото е трудно."
Енгин Акюрек за избора на житейски дейности:
"Няма ограничения - широк е спектъра от дейности, които ме занимават извън работата. Но отделям внимание само на нещата, които наистина ме интересуват. За да се заема с нещо да го правя, то трябва да ме грабне и трогне. Да ми е интересно... Да ме кара да мисля... Да ме провокира... Това ме привлича."
Какви отговори ще намерим в "Поверявам ти децата?
ЕА:"Не мисля, че един филм трябва да дава отговори. Той би трябвало да провокира купища въпроси. И да кара зрителя да търси ответите у себе си, да го провокира да мисли и чувства... "
Алека /превод Нина Алджан/

***
Енгин Акюрек за новия си филм "Друга възможност":
"Как би описал последния си филм?
ЕА:Любовен! В него има срещи и раздели, тъга и радост, отчаяние и възторг.... любовта е всичко това. Тя ни прави хора и ни дава стимул да продължим напред."
(из интервю, превод В. Георгиева)
*
Енгин Акюрек на въпроса "Има ли изгода от красотата?": "Същността на красотата е да си в хармония съм със себе си. При актьорите тя е и преимущество, но макар на пръв поглед нашата работа да изглежда посветена на външното, тя е работа на чувствата и на актьорската игра." (Энгин Акюрек на вопрос "Есть ли выгода от красоты?" дал такой ответ: "Сущность красоты в том, чтобы быть в гармонии с самим собой. В актерстве она имеет преимущество, но хоть и на первый взгляд ваша работа кажется видимой, это работа чувств и актерстой игры".)
*
Как протича един ден на Енгин Акюрек?
ЕА: "Зависи от деня. Ако имам снимки, времето не протича, а изтича. Ставам рано и преди да се усетя, съм отново в леглото. А всичко по средата – работата, обсебва ме и не усещам времето. Има дни, в които чета и пиша. А има и такива, в които наблюдавам и се наслаждавам на всичко около мен, просто зареждам и почивам... В едни дни съм сам, в други - с приятели... Различно!"
/Материалът е предоставен от Живка Арсова из разказа на Мичел/
*
За да се постигне "добро писане" са нужни освен талант, умения и богато въображение и широка душа. Как се постигат?
ЕА : " То рецепти няма. Но отговорът за мен е - с четене... Страхотно много четене на различни автори, жанрове... и наблюдателност. Да можеш да четеш между редовете и да попиваш случващото се около теб."
/ материалът е предоставен от Живка Арсова по разказа на Зинаида Василе/
*
Енгин Акюрек за писането:
"Не правя планове, кога да пиша. При мен това не става с настройка. Първо нещо се ражда в главата ми. Обмислям го, докато се изчисти. Опознавам идеята... Разглеждам я от различни ъгли. И едва тогава сядам да пиша...
Писането е като мистерия. Трудно се обяснява. И не е нужно. То не е просто мисловно упражнение, то е и емоционално пътуване."
/Материалът е предоставен от Живка Арсова из разказа на Мичел/
*
Героите на Енгин Акюрек на екрана са толкова пълноценни и живи. Как успява да вдъхне толкова живот на такава разнообразна група от персонажи?
ЕА :" Радвам се, че се харесват. Опитвам се да проуча образа, историята му и да се поставя на негово място, да мисля и чувствам като него, да го усетя без да го съдя и да давам оценки, да уловя детайлите, подробностите... Да проникна във всичките тези неща и да изиграя героя като вложа всичко, което мога от себе си. "
/Материалът е предоставен от Живка Арсова из разказа на Мичел/
*
Енгин Акюрек за вдъхновението, за търсенията в изкуството:
"За мен изкуството е копие на живота и се състои в постоянното откриване на нови, макар и малки светове. Ето защо не спирам да се уча от всичко край мен. Много ми е интересно да гледам как играят малките деца, да слушам какво говорят около мен, да гледам природата, да общувам с обикновените, но много ярки хора. Ценя хората не заради образование, начетеност, интелигентност, а заради човешкото в тях. От тях съм научил много повече за живота и отношенията, отколкото от книгите."
/Деспа Аброн, превод Нина Алджан/
*
Енгин Акюрек за професията и личното пространство:
"Професията ми предполага известност. Може да си говорим за всичко свързано с роли, проекти, за разказите ми... Но сме и живи хора. Обичаме, мразим, грешим, преуспяваме, пропадаме, въздигаме се… Няма нищо интересно. Живот като на всеки друг. Но личен! Всеки има своите интереси, хобита, потребности. Това е онази територия, в която запазваме самоличността си, оставяме сами със себе си, с потока на своите мисли, грижи и радости."
/Заара Интисар, превод Дария/
*
Съществуват ли в действителност героите на вашите разкази? Истински ли са те?
ЕА: "Не. Измислени са. Но се мъча да направя въображаемите хора жизнено правдиви."
Какви цели преследва с разказите си Енгин Акюрек?
ЕА : " Чак пък цели... Разказвам истории! Може би най-вярното е да служат като житейско огледало, в което хората могат да погледнат. И какво е добро или зло, зависи от реакцията на отделния читател, какво вижда в това огледало."
Носител сте на доста награди вече, влияят ли ви те? Как се отнасяте към тях?
ЕА : "Приемам наградите като комплимент към работата ми.. Разбира се, като работя не се замислям за тях. Те просто се случват, и животът продължава. На другия ден се събуждаш същия човек."
Какво искате да намерят читателите и зрителите в историите и образите ви?
ЕА: "По нещо за всеки - послание, емоция, доза истина... Частица от мен самия, от това, което обичам и в което вярвам. Убеден съм, че ако човек не е честен към себе си, няма да успее да убеди и другите. И макар всичко да е измислица, чувствата и житейските препратки са истински. Винаги се старая да играя и пиша колкото се може по-правдоподобно. Но не за да излъжа зрителите и читателите си, а за да можем всички заедно да повярваме в тези истории и да се потопим в тях."
Какво е за Енгин Акюрек писането?
ЕА: "Състояние на духа, едно почти необуздано желание, което се стреми към своето осъществяване на всяка цена. То е устрем, на който не мога да кажа "не". Може би някаква емоционална необходимост..."
/из разказа на Несрин Озай, превод Дария/
*
Какво се опитва да направи Енгин Акюрек, като избере да се въплъти в определен образ?
ЕА: " Опитвам се да надникна в скритите дебри на душата на героя си, да се докосна до онези самородни безценни късчета на душата му, без които образът не би бил Човешки. Да почувствам болката му, да преживея разочарованията и радостта му. Да провокирам зрителя да се развълнува от чуждата съдба и да се замисли за своята."
/ из разказа на Асма Хаани, превод Дария/
*
Има ли нещо важно, за което не му достига времето?
ЕА:"Разбира се , че има. Искам да имам повече време за срещи с хората, които обичам, с близки и приятели. Нямам време да остана насаме и със себе си достатъчно дълго. Човек се зарежда само в качествено усамотение."
Чувства ли се завършен Енгин Акюрек?
ЕА: "В никакъв случай! Ако се видя завършен, подреден, значи не съм аз. Винаги има пътища за извървяване, препятствия за преодоляване, промени, възможности... "
Би ли изиграл абсолютно отрицателен герой?
ЕА: " А защо не.. Но никога един герой не може да е само отрицателен. У всеки има и нещо положително. Просто лошото е в надмощие при някои. И за това си има причини. Но ако е интересен и предизвикателството си заслужава... Понякога привличането не е от светлината, а от тъмните и неведоми страни на нечия природа."
Трудно ли се излиза от образ?
ЕА: " Не се замислям по този въпрос. Като приключат снимките, не мисля за нищо, просто изключвам. Но е трудно да изключиш от "чуждите демони" и да включиш своите. /смее се/ Живея в този образен свят дълго време. Понякога и в будно състояние потъвам в унес или се треса от необяснимо безпокойство – обикновено преди да се появи нещото в образа, което търся."

Интересна личност е Енгин Акюрек! Не се прави на такъв, просто е!
/разказ на Айсу Кадер, превод Дария/
*
Енгин Акюрек за това как разучава роля и подхожда към нов образ:
"Първо разучавам историята доста обстойно. Забравям за себе си, за усещанията и възгледите си. Опитвам се да вникна в психологията на героя, мисленето му, отношенията му и конфликтите. Когато разбера неговата същност, изразните средства и поведението сами се появяват. Зависи как го усещам... Никога не съдя героите си, а се опитвам да разбера тяхната гледна точка."
/из разказа на Шахназ, превод Дария/
*
Енгин Акюрек за това дали би искал да опита работа като режисьор:
"Може би ще опитам и това, няма лошо да се опита различно амплоа. Но актьорската професия дава необятни възможности, голямо удовлетворение и развитие. И тя ми е приоритет. "
/из разказа на Шахназ, превод Дария/
*
Енгин Акюрек за ролите в живота:
"В живота, изобщо извън снимките не играя роли и съм реален. Там не играя игри. Живея обикновено, семпло и нормално. По начин, по който се зареждам, за да съм ефективен в работата си. Няма нищо интересно и различно от това на другите хора."
/из разказа на Шахназ, превод Дария/
*
"Енгин Акюрек е прагматичен и усмихнат човек, който следва целите си и не си губи времето с надути приказки. Той е искрен, прям, решителен и не се взема за жива легенда, какъвто е всъщност. На въпроса ни как се зарежда след работния процес отговаря: "С тишина и спокойствие. Това е моят начин да развивам креативността си и да се отпускам." На въпроса защо не участва в повече проекти, искаме да го гледаме повече, отговори: "Трудно ми е да снимам проекти един след друг. Героят ме изчерпва и не мога да дам това, което се полага, на следващия. Освен това между два проекта имам нужда от време, за да чета, да слушам музика, да се разхождам, да бъда част от истинския живот." Възприема работата си много сериозно и я уважава. За това трябва да отдели време да се "събере", да се отдалечи, да спре и да поеме дъх. Според Енгин Акюрек способността му да създаде един образ е пропорционална на времето за зареждане. Но зависи и от предложенията."
/ из разказа на Бану Акай, превод Нина Алджан/
*
"Енгин Акюрек е един много специален "свят" - много интересен, богат на идеи. Свят със свои ориентири и настроение. Когато се изправи пред теб в цялата си пъстрота и огромност, в цялата си различност, направо не можеш да повярваш на очите си. Не можеш да го сравниш с никого...
На сета имаше толкова много фенове. Питаха го какво ли не - за образите, за разказите.. Чудех се какво да го попитам... Но исках да е необичаен въпрос... Нещо нетипично. Когато го доближих, се поздравихме и му подадох брой 9 на списанието за автограф. Тогава му казах, че докато съм чакала и наблюдавала тази еуфория, ми е хрумнал непривичен въпрос. Ако сравни живота си с книга, каква би искал да бъде... Той ме погледна с живите си очи и отговори: "Книгата на живота ми бих искал да е с чисти страници, с ясно изписани послания за един по-хармоничен и искрен свят."
/ Бадра Джалил , превод Дария/
*
"Енгин Акюрек е доста специален човек и актьор. Раздава се на макс на сета, но имам чувството, че все нещо не му достига. Може би така е при всеки истински творец, който непрекъснато се вглежда в себе си. Иска и още, и още от себе си! Голям като актьор, но и много ценен като човек!
Изпитва истинско удовлетворение, когато просто ей така седне с хората от екипа и си поприказва с тях на чаша чай. Да се посмеят или да споделят грижите си. И те се изповядват пред него не като пред "големец", а като пред приятел. Житейският опит, който натрупва, му дава възможност да види живота от най-различни ъгли и да го опише. Беше впечатлен от историята на един човек, на който помогна без да бъде помолен за такова нещо. По късно прочетох един от разказите му и намерих елементи на тази житейска случка. Веднъж му казахме да напише роман... Той се ухили и каза, че може и това да стане. Но не е назрял момента. Не се напъва да измисля сюжети или герои. Те просто сами "идват" при него. За сега предпочита кратките форми на изразяване. Мисли, че е по-ценно, с малко думи да предаде посланията и емоциите си... Разбирам го! Той описва това, което вижда и усеща, без да го захаросва. Когато човек е искрен, намира читатели.
Не познавам добре във всякакъв план Енгин Акюрек, но в едно съм сигурен - не харесва суетнята, панаирджийската блъсканица, шумотевица и многотия. Обича по-простичките неща."
/Бату Ата, превод Нина Алджан/
*
Енгин Акюрек за ролите, които отказва и приема:
"Отказвам роли, когато сюжетът не ми е по вкуса, не е моята история. Отказвам и когато ролята не ме вълнува, не ми е интересна. Търся образи, които да ме затрудняват, объркват и изненадват, със сложно минало и настояще. Да са характери, на които сценарият да предлага трудни избори и преосмисляне на възгледите и поведението. Да ме принуждават да мисля и да "ровя" в себе си за решения. Лесното е скучно и не е градивно. Колкото по-далечни са от моя поглед към живота, колкото са по-противоречиви, толкова ми е по-интересно да ги изследвам и да се опитвам да ги разбера."
Енгин Акюрек за актьорството като професия:
"Това е интересна професия. Преживяваш страсти и емоции, които в нормалния живот човек трудно си позволява. Живееш много и различни животи. Научаваш постоянно нещо ново за хората, за живота. А за това дали е уморително - не го възприемам по този начин. Няма нищо лесно, но често професията ми е начин да избягам от хаоса и проблемите на ежедневието ни."
/из разказа на Аела, превод от гръцки език Нина Алджан/
*
Какво дразни Енгин Акюрек в съвремието?
"Опитвам се да не се дразня. От време на време се ядосвам на глупостта, лъжите, лицемерието, липсата на истински взаимоотношения между хората. Всички сме се затворили – имам чувството, че живеем в някакво отчуждение. Потънали сме в компютри, в телефони... Предпочитат да си пишат в социалните мрежи, отколкото да се видят, да поприказват и да се насладят на света около тях. Отношенията се обърнаха на сделки, дотолкова, че забравихме да живеем."
/из разказа на Филиз , превод Дария/
*
Енгин Акюрек за социалните мрежи:
"Те са начин за комуникация. Но в последно време са основен начин за общуване. А това не ми е по вкуса. Предпочитам живите контакти. А и какво бих поставил в моя страница? Обичам личното ми пространство да си е само мое достояние. Всичко, свързано с работата ми, е известно. Не виждам какво друго бих могъл да споделя."
/Из разказа на Нашфа, фенка с египетски произход, превод Нина Алджан/
*
Енгин Акюрек за отдаването на ролите:
"Много обичам работата си и не бих си позволил да икономисвам от енергията и дарбата си, за да бъда по-малко жизнен и енергичен в една или друга роля. За мен е изключително важно създаденият образ да е качествен и въздействащ, независимо от усилията, труда и цялата цена, която се плаща!"
/из разказа на албанката Беса, превод Нина Алджан/
*
Енгин Акюрек за това дали се чувства вече завършен актьор:
"Никой актьор не може да каже, че е завършен, защото основното в нашата професия е търсенето. Намерил ли си всичко, значи вече си се изчерпал."
/От разказа на Гизем Айвъзлъ, превод Дария/
*
Енгин Акюрек за създаването на образите:
„Аз не робувам на стил, почерк или маниер. Не правя някакви конструкции. Прониквам дълбоко в историята на героя, опитвам се да го проуча и разбера, да разсъждавам като него. Но факт е, че за всяка различна роля си поставям различни задачи."
/из разказа на Бану Акай, превод Нина Алджан/
*
Какво струва създаването и "отглеждането" на един персонаж?
Енгин Акюрек:
„Отнема време и нерви, усилия и себераздаване. Постоянно преодоляваш собствените си съмнения. Но когато накрая се изправиш срещу всичко, което си създал от написаните бели страници, удоволствието е неописуемо. Той е като твоя рожба, част от теб.“
/из разказа на Хава, превод Нина Алджан/
*
Защо избира винаги трудни герои, образи с дилеми. Ето и неговия отговор:
„Обичам трудните роли. Лесните не са ми сладки. Не изстрадам ли, не премина ли през историята с душа, не се получава. Отдавам се изцяло на героя без да го съдя… Зрителят дава оценки. Актьорът се опитва да го разбере!“
/из разказа на Бг фенката Захра от град Мадан за срещата с Енгин Акюрек/
*
Енгин Акюрек за избора на роли:
"Аз избирам да бързам бавно. Акцентирам върху ценностна система, вътрешния свят на героя и неговите междуличностни отношения. Не обичам семплите роли, искам обърканите, противоречивите сюжети. Колкото една история е по-нестандартна, толкова по-силни са посланията и."
Енгин Акюрек за подготовката за ролите:
"Следвам принципа, че подготовката винаги се вижда, липсата й също. Затова не пестя сили, енергия и време. Старая се да обмислям случващото се до най-дребния детайл. Да изследвам образа, атмосферата, ситуациите."
Енгин Акюрек за цената на успеха:
"Всяко нещо си има цена. Но в момента, когато видя резултата, забравям за нея. Това е като да купиш подарък на любим човек. Тогава цената няма значение."
Енгин Акюрек за писането:
"Силата на писането – на първо място да си искрен, да бъдеш различен, да имаш свой собствен почерк. Да казваш с малко думи много неща."
Енгин Акюрек за феновете:
"Много ме радва фенската обич, тя е като гориво за мен, огромен стимул. Благодарен съм за тази любов и подкрепа."

Енгин Акюрек е очарователен с хубавата си снажна фигура, с големите си пламтящи очи, с неговия скрит, но изгарящ темперамент. Чар, ведра и искрена усмивка, която изразява истинско, неподправено щастие. Като се усмихне, очите му засияват, околоочните мускули леко се присвиват, образувайки нежни бръчици.
/ из разказа на Хава Мидан, превод Дария/
*
Енгин Акюрек за персонажите си:
"Изборът им е въпрос на вътрешно усещане. Образът трябва да ми донесе развитие в посока трансформация, катарзис, емоции, вътрешни усещания. Това са нещата, които за мен осмислят един персонаж. Ако той не дава условия на актьора да се развива и ако не му подсказва нови перспективи за самия него, мисля че е излишен. Такъв образ не ми е нужен!
Историята и ролята трябва да оказват власт върху мен, също и върху всеки зрител малко или много. Защото, ако те не окажат силно влияние върху мен, да ме завладеят, нямам никакъв шанс да завладея останалите или да предам нещо. Първото условие да заразиш някого е ти самият да си заразен."
Енгин Акюрек за съвремието:
"Живеем във време, в което все желаем нещо ново, уж по-хубаво. И когато нещо се развали, не търсим начини да го поправяме, дори не искаме да разберем дали е възможно да го ремонтираме, а го изхвърляме. Когато нещо поостарее, веднага се отърваваме от него. А то е свързано със спомени. Така се изхабяват и отношенията ни, и съкровени неща потъват в миналото... пък сигурно е хубаво да се опитаме да ги запазим. Да се опитваме да ги възстановим, да ги поправяме, докато можем. Защото за кратко сме на тази земя, не е нужно само да рушим, по-добре да създаваме..."
/из разказа на Айшимин, превод Дария/

*
" Размишлявам доста време върху едни думи на Енгин Акюрек, които ми сподели приятелка. Когато са го попитали защо е толкова претенциозен към избора на роли, той отговорил, че предпочита да бъде актьор, а не да има много роли. Точно това ме впечатли - той не търси разпиляване. Предпочита да седи и да чака нещо, което да го вдъхнови – да го изпълни със смисъл, вместо да се хваща просто ей така за някаква роля. И не прави компромиси със собственото си разбиране за качество. И този му способност да е суперизбирателен е за огромно уважение, както и това, че когато играе, буквално разцепва ума и душата ти. "
Ралица Цветанова
*
Енгин Актьор за професията си:
"Актьорството не е привилегия, а място за сериозна работа, изнурителен труд. Само талантът не стига, колкото и да е голям. То е и от отговорност - създаваш духовни ориентири!"
/из разказа на Клио Ендри, превод Нина Алджан/
*
Каква е разликата между актьора и човека Енгин Акюрек ?
ЕА: "В личния живот съм по-усмихнат, а в работата по-съсредоточен и по-обсебен. Като човек гледам по-леко на нещата и с повече чувство за хумор. В работата вкарвам цялата си енергия. В живота съм по-лежерен. Аз съм човек на равновесието и се опитвам да търся баланс и хармония."
Из разказа на Белгин/ Belgin
Превод от турски език Дария
*
Творческото кредо, което отстоявате през годините?
ЕА: "Непоправим оптимист съм във всичко. Това не значи, че нямам своите страхове, но не се отказвам лесно, не се предавам току така. Всяко предизвикателство приемам с отворени обятия, защото само така мога да направя крачката напред."
Из разказа на Изар/ Izar
Превод от турски език Дария
*
Енгин Акюрек за наградите:
"Те са знак за добре свършена работа. И дават кураж да продължа. Но се опитвам да ги забравя. При всяка нова роля, започвам винаги от нулата и се стремя да остана буден и адекватен на времето, в което живея, а не да се самозабравям. Наградата е нещо прекрасно за мига и пет минути след това е вече минало. Защото светът непрекъснато се променя, ние - също. Всеки ден носи различни предизвикателства."
Из разказа на Алдан/ Aldan
Превод от турски език Дария
*
Енгин Акюрек за образа на Низипли Халим :
"С образа на Низипли за пръв път усетих, че ролята не е само това, което е написано – тя е много повече, зависи как влизаш в нея, как мислиш, как работиш в нея. Много е важна мярката докъде да играеш и докъде да вложиш себе си. Не може да направиш хубава роля, ако не задълбаеш в себе си. Ако си безинтересен като човек, не би могъл да направиш интересна роля."

Енгин Акюрек за историите на героите, които играе:
"Като чета сценарий, първо се питам дали темата ме интересува. Трябва да застанеш с цялата чистота на душата си, с цялата откритост на съществото си, първо да застанеш пред себе си и да разбереш и да си отговориш на въпросите, които поражда прочетеното. Ако една тема не те вълнува, няма как тя да достигне и до зрителя."
превод от турски език Дария
*
Отговор на Енгин Акюрек на въпрос на фен, защо предпочита трудните, противоречивите, сложните персонажи:
"Предпочитам непознатото. То е интересно... неизследваните територии. Ако образът ми се струва лесен, съществува опасност да се повторя. Ако пък образът изглежда труден, в един момент непременно ще видя нещо ново, ще попадна на нещо различно и ролята ще се получи. Затова обаче е необходимо да ровя дълбоко в себе си и да не се страхувам от това, което ще открия. Обичам предизвикателствата...."
Енгин Акюрек за личното пространство:
"Искам да съм известен с ролите си. Личният живот на човек трябва да си остане личен. Интимността е много важно нещо в живота и възнамерявам и занапред да си остане така. Това е начин да се съхраня такъв, какъвто съм…"
Енгин Акюрек за конкуренцията в актьорските среди:
"Не съм бил състезателно настроен никога. Мисля, че всеки актьор има своето място и своите зрители и фенове. Завистта и агресията към колеги и изобщо не са ми в природата. Вярвам, че всяка роля е част от актьорската ни съдба.”
Енгин Акюрек за това как разбира коя роля е добра за него:
"Добрата роля разказва и вълнува, а посредствената - само отразява историята! "
Енгин Акюрек за снимачния процес и удовлетворението от работата си:
"Забравям къде съм, колко е часа, не усещам глад или умора. Виждам само това, което снимам и това, което искам да създам със сцената. Когато знам, че съм направил нещо смислено и както го усещам, имам чувството, че живея на 300%."
из разказа на Муге Хандрия
превод САЛИМЕ
*
Енгин Акюрек за актьорската професия :
"Вярвам, че ролята на актьора е да бъде посланик - на идеи и морални ценности, на истина и любов... Когато е на екрана, най-важната му задача е да предаде на зрителя моралното и житейско послание на героя си и да бъде разбран."
превод от турски език ДАРИЯ
*
Енгин Акюрек относно предпочитанията му да създава пoлoжитeлни или oтpицaтeлни пepcoнaжи:
ЕА : "Един образ не може да е само положителен и само отрицателен.... има и от двете! По-скоро харесвам заплетените образи, в които има хаос, объркване, развитие или да оставят отворен край. Зрителят да се замисли какво ще се случи в бъдеще с моя герой. Но не зависи от мин. Отвореният край е доста сложно нещо и зависи от сценаристите..."
Енгин Акюрек на въпрос за живота му извън снимачния процес:
ЕА: "С какво бих могъл да кажа, че се занимавам? Живея. Това е. И се опитвам в това действие да вмъквам още и още атрактивни занимания, да си оцветявам ежедневието в многобройни нюанси... Общо взето ежедневието ми е традиционно - задачи, книги, филми, срещи, приятели, близки... нищо по-различно от това на останалите хора."
/из разказа на Калинка/
*
"Енгин Акюрек?!? Няма да кажа нищо ново. Просто ще потвърдя казаното... талантлив, различен и много вдъхновяващ актьор. Неповторими превъплъщения! Освен от брилянтната игра, съм впечатлена и от личността на този актьор. Лишен от всякаква звездомания, съвсем земен, примамливо задушевен и много дружески настроен. Обикновено, когато някой стане известен, се държи като примадона - важничи и капризничи... Няма такива неща.
На сета на "КПА" бяхме струпани фенове от различни националности. Той дойде и ни завладя с човещината си. Не знам турски език. И английският ми е на основно ниво. Но в групата ни имаше една жена, бг туркиня, която имаше задачата да превежда. Тя знаеше и двата езика. Докато ни разписваше снимките, му задаваха въпроси за ролите, за хобитата, за чисто човешките му предпочитания... съвсем стандартни. Това, което ми направи впечатление: една албанка го попита за ролята на Тек, че е доста нестандартна. После ни преведоха думите му: Текин Булут го е завладял с душевната чистота и простотата. И с посланието му, да не бъдем "автомати". И да обръщаме внимание повече на духовното, отколкото на материалното. Друг въпрос: какво му дава актьорството? Отговорът - че професията му дава възможност да бъде себе си по-много различни начини, да открива черти в характера си, да бъде за определено време някой друг, но пречупен през призмата на своя собствен мироглед. Предавам превода, може и да не съм съвсем точна. но смисъла е такъв! Другите неща са познати вече.. Няма смисъл да заемам пространството с повторение.
Не може да бъде описано усещането... Той не е само запомнящ се актьор, но и впечатляващ човек. Напълно неподправен вид. "
Михова
*
"Много ми беше любопитно да видя този актьор на живо. Исках да съзра човека. И не съм разочарована. Даже напротив - много е истински - не се преструва, не се превзема, не лети в облаците. Групата беше от около десетина човека. Питаха го доста неща. Беше мил, отзивчив и любезен. Подписа снимките ни, снимахме се. Нищо нетипично. Различното е в отношението му, изключителна благост и доброномереност. Ето и част от отговорите на някой от въпросите ни:
Как взема решенията си Енгин Акюрек - със сърцето или с главата - "Зависи от обстоятелствата. Обикновено участват и двете. Няма рецепта. Един път съм взел вярно решение, друг път съм сгрешил. Както при всички. "
На въпроса кое качество му е помогнало да стигне до този момент в кариерата си, Енгин Акюрек казва, че това са хъс, постоянство и амбиция, защото ако ги нямаш, "машината, наречена ЕКРАН ще те изхвърли" Не по-маловажно е и постоянното развитие.
Как разбира, че това, което прави е успешно - "ако е успял да проникне в сърцето и да ангажира ума на зрителя наведнъж."
Какво му дава писането - "нещо, което човек не може да си набави с нито една друга дейност. То запълва празноти в него, един вид смес от забавление, разтоварване, споделяне, натоварено с освобождаване от негативното и зареждане с много положителна енергия. "
/ из разказа на Кирал Аллам, превод от турски език Дария/
*
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


Аватара пользователя
Любаша
Сообщения: 30298
Зарегистрирован: 21 апр 2015, 20:01
Репутация: 22455
Контактная информация:

Приключения "наших" в ЛА или "Операция Перу-Чили-Аргентина транзит" (9-17 августа 2018

#947 Сообщение Любаша » 19 сен 2018, 20:41

marytza писал(а):Источник цитаты множество фанатских "интервью

Маша, перебрось в "И это все о нем" тему надо бы перевести, но не знаю, когда будет время :gjwtkeq:
ИзображениеИзображениеИзображение
Seni özlemek istemiyorum ben,
Ben seni yaşamak istiyorum.

Аватара пользователя
marytza
Сообщения: 8370
Зарегистрирован: 28 ноя 2015, 00:45
Репутация: 4472
Контактная информация:

Приключения "наших" в ЛА или "Операция Перу-Чили-Аргентина транзит" (9-17 августа 2018

#948 Сообщение marytza » 21 сен 2018, 09:15

Любаша писал(а):Источник цитаты Маша, перебрось в "И это все о нем" тему надо бы перевести,


Сделанно!
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Аватара пользователя
Любаша
Сообщения: 30298
Зарегистрирован: 21 апр 2015, 20:01
Репутация: 22455
Контактная информация:

Приключения "наших" в ЛА или "Операция Перу-Чили-Аргентина транзит" (9-17 августа 2018

#949 Сообщение Любаша » 12 окт 2018, 22:55

Прелесть от Джейн Эйр
ИзображениеИзображениеИзображение
Seni özlemek istemiyorum ben,
Ben seni yaşamak istiyorum.



Вернуться в «Дети вверены тебе, "Çocuklar Sana Emanet"»

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 1 гость